बालकालिकाका लागि चिनीको सेवन घा’तक हुनसक्छ । नयाँ अनुसन्धानका अनुसार धेरै चिनीको सेवन गर्ने बालबालिकाको स्मरणशक्ति र सिकाइ क्षमतामा अ’सर पुग्छ ।

चिनीको अत्यधिक सेवनले स्वास्थ्यसम्बन्धी समस्याहरु मोटोपन, मुटु रोग र अन्य बिरामीहरु पनि निम्त्याउँछ ।

जर्जिया विश्वविद्यालयमा गरिएको एउटा अनुसन्धानले धेरै चिनी खाँदा स्मरणसम्बन्धी भाग हिप्पोक्याम्पसमा नका’रात्मक अ’सर पुग्छ । वैज्ञानिकले मुसामाथि गरेको प्रयोगमा चिनीको प्रयोगले सम्झिने क्षमतामा ह्रास ल्याउने पत्ता लागेको हो । मुसालाई हरेक दिन पेयपदार्थ दिइएको थियो । जसबाट सानो उमेरमा सिकेको र सम्झिने शक्तिमा नकारात्मक अ’सर परेको पाइयो ।

अत्यधिक चिनीको सेवनले पेटका ब्याक्टेरियामा परिवर्तन ल्याउँछ । र स्मरणशक्तिमा गिरा’वट आउँछ । मुसाको बच्चालाई सामान्य खानेकुरासँग चिनीबाट बनेको सोल्युशन प्रयोग गरिएको थियो । त्यसपछि मुसालाई हिप्पोक्याम्पसमा आधारित काम गराइयो । शुरुवातमा चिनीको प्रयोग गरियो जसमा अ’सर देखियो भने चिनीको प्रयोग नगर्ने मुसामा यसको अ’सर देखिएन ।

अन्तिम पटक अध्यावधिक गरिएको 98 Viewed

प्रतिक्रिया दिनुहोस्